IMG 968f2197a5f9d91f68d61c73ad0c51e2 V

Πέμπτη 1 Φεβρουαρίου 2024, 18:00’ - Μέγας Πανηγυρικός Πολυαρχιερατικός Εσπερινός χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Παροναξίας κ. Καλλινίκου και συγχοροστατούντων των Σεβ. Μητροπολιτών Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικολάου και Μάνης κ. Χρυσοστόμου Γ’.

Παρασκευή 2 Φεβρουαρίου 2024, 07:00’ π.μ. Όρθρος και Πανηγυρική Πολυαρχιερατική Θεία Λειτουργία προεξάρχοντος του Σεβ. Μητροπολίτου Μεσογαίας και Λαυρεωτικής κ. Νικολάου και συλλειτουργούντων των Σεβ. Μητροπολιτών Παροναξίας κ. Καλλινίκου και Μάνης κ. Χρυσοστόμου Γ’.

Μετά το πέρας της Θείας Λειτουργίας θα πραγματοποιηθεί η Λιτάνευση της Ιεράς Εικόνος της Υπαπαντής του Κυρίου, έως την Κεντρική πλατεία της πόλης, όπου θα ψαλεί Δέηση και στη συνέχεια η λιτανευτική πομπή θα καταλήξει στον Μητροπολιτικό Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου Γυθείου.

Η Ιερά Εικόνα της Υπαπαντής του Κυρίου θα παραμείνει στον Μητροπολιτικό Ι.Ναό του Αγίου Γεωργίου μέχρι τη Δευτέρα 5/2 το πρωί.

Το διάστημα της παραμονής της στον Ιερό Ναό θα τελεστούν Ιερές Ακολουθίες σύμφωνα με το κάτωθι πρόγραμμα:

Ypapante